Environment Centre cz bw204
fb  twitter  fb  fb

Letní škola „Oceňování životního prostředí“, CHKO Jizerské hory

Cílem letní školy bylo seznámit účastníky s teoretickými koncepty oceňování životního prostředí, ukázat jim, jak lze tyto metody prakticky využít při ocenění škod způsobených imisemi na lesních porostech v CHKO Jizerské hory a dále diskutovat jejich další využití v České republice. Další náplní letní školy byla terénní exkurze po CHKO Jizerské hory.

Letní škola byla určena hlavně studentům VŠ se zájmem o ekonomii životního prostředí.

Za účast na letní škole přiznávala katedra ekonomiky životního prostředí VŠE 2 kredity (nejedná se o ECTS kredity!!). Jako doklad o přidělení kreditů je možno vystavit Transcript of Records. Účastníci z ostatních vysokých škol si musí uznání těchto kreditů vyjednat s garantem svého studijního programu.

Zodpovědným organizátorem letní školy byl Ing. Jan Melichar. Letní škola se konala za vydatné pomoci jeho kolegů z Centra pro otázky životního prostředí UK a katedry životního prostředí Fakulty národohospodářské Vysoké školy ekonomické. Jako zvláštní host se letní školy zúčastnil Alberto Longo z University of Bath (Velká Británie).

termín: 25. až 31. července 2005

místo konání: CHKO Jizerské hory, horská chata Metaz, Velký Semerink, Janov nad Nisou

Program letní školy naleznete zde.

Z letní školy jsme vydali sborník, který si můžete stáhnout (PDF, 1,7 MB).

Zde naleznete fotogalerii letní školy pro oživení vzpomínek.

Konání letní školy bylo podpořeno projektem INFOSDEV (EVG3-CT-2002-80007).

 Případné další dotazy týkající se letní školy posílejte Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

.

Centrum pro otázky životního prostředí uvažuje o pořádání další letní školy na téma environmentální ekonomie v létě 2006. Případné další informace se objeví na stránkách COŽP UK.