Environment Centre cz bw204
fb  twitter  fb  fb

Připravili jsme pro vás seznam literatury vztahující se k udržitelnému rozvoji a výuce této oblasti na vysokých školách. Má sloužit především pro vaši inspiraci. Obsahuje jak úzce tematicky zaměřená skripta z produkce našich univerzit, tak knihy, jež pojednávají téma udržitelného rozvoje z obecnějšího hlediska.

Tento seznam si nečiní nároky na úplnost. Naopak budeme rádi, když nás upozorníte na publikace, které podle vás v seznamu chybí na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

vstup na seznam a vyhledávání je zde

Kliknutím na hlavičku libovolného sloupečku lze seznam seřadit abecedně podle tohoto sloupečku. Použijete-li vyhledávací okno, program vyhledává ve všech položkách záznamu. Kliknutím na slovo "Detaily" se zobrazí plná informace o vyhledané publikaci.

Rádi bychom vám usnadnili přístup k publikacím, uvedeným v seznamu. Označili jsme ty, které jsou k dispozici v knihovně TGM v Jinonicích, se kterou úzce spolupracujeme. Pokud je pro vás tato knihovna nedostupná,

  1. doporučujeme přesto otevřít její katalog a soustředit pozornost dole na okno „Prohledávané knihovny".

  2. Podržte Ctrl, označte knihovny, které vám vyhovují lépe, a spusťte vyhledávání.

  3. Pokud stále nejste spokojeni s lokací své knihy, dejte ji vyhledat ve všech knihovnách (Báze pro vyhledávání: Centrální katalog UK). Když se objeví bibliografický záznam, klikněte na tlačítko SFX SFX. Tato aplikace vyhledá vaši publikaci v mnoha dalších knihovnách.

Databáze obsahuje i několik zahraničních publikací. Pokud jich chcete vidět více, klikněte sem.

Další databáze k vyhledávání environmentální a udržitelné literatury:

Český ekologický ústav - informační systém environmentálního vzdělávání, výchovy a osvěty (odkaz "Databáze")

Agentura Koniklec - o něco méně akademická, o to však praktičtější nabídka literatury

Informační systém environmentální výchovy - jeho součástí je rešerše literatury. Některé publikace jsou uvedeny v plném znění.