Environment Centre cz bw204
fb  twitter  fb  fb

Fórum vysokoškolských učitelů: vzdělávání pro udržitelnou budoucnost se konstituovalo na základě iniciativy Centra pro otázky životního prostředí Univerzity Karlovy v Praze a v souvislosti s projektem UNDP jako volná organizace členů, kteří mají společný zájem o vysokoškolské vzdělávání v oboru životního prostředí a udržitelného rozvoje.

Cílem Fóra je trvale přispívat k vyjasňování a vytváření obsahu, rozsahu a metod vzdělávání pro udržitelný rozvoj. V dlouhodobém horizontu by tento orgán měl rovněž zajišťovat vzájemnou informovanost o činnosti jednotlivých členů, posilovat spolupráci při přípravě kurzů, přednášek, skript, a také při výzkumné práci a projektech. Potřebnou funkcí Fóra by byla také podpora mezinárodních kontaktů.

Činnost Fóra se uskutečňuje při pravidelných setkáních a na virtuální elektronické konferenci. Setkání Fóra se konají jednou, výhledově až dvakrát za rok.

Členové Fóra jsou též automaticky zařazení do elektronické konference Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. V případě dalších zájemců o účast v této konferenci je nutno napsat správci konference na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Setkání Fóra

Konference Metody a možnosti ve výuce udržitelnosti na VŠ 23. 9. 2009

Konference Udržitelný rozvoj - vize nebo ideologie? - 8. 12. 2007

Konference Globalizace a globální problémy: univerzální kontext pro studium různých oborů 18. 9. 2006

Informace o mezinárodní konferenci Co znamená udržitelnost pro univerzity 5.– 6. 9. 2005

Informace ze setkání Fóra 1. června 2004

Informace ze setkání Fóra dne 29. října 2003

Informace ze setkání Fóra dne 23. ledna 2003