Environment Centre cz bw204
fb  twitter  fb  fb

Nová pozice pro postdoktorandy/doktorandy: Modelování scénářů v zemědělství pomocí globálního multiregionálního rámce IO (se zaměřením na scénáře využití půdy)

Náš tým v Centru pro otázky životního prostředí Univerzity Karlovy hledá nové členy pro práci na projektu "Cesty k environmentální udržitelnosti". Cílem tohoto projektu je identifikovat změny ve výrobních technologiích a spotřebních koších, které sníží globální dopady všech zemí pod meze kapacity planetárních systémů přepočítaných na národní úroveň.

Na této pozici budete pracovat s globálními scénáři využití půdy, a je proto nutná znalost prostředí GIS.

Požadavky:

  • Titul PhD/MSc. v interdisciplinárním oboru zaměřeném na životní prostředí nebo udržitelný rozvoj, např. environmentální studia, geografie, průmyslová ekologie, sociální ekologie, ekologická ekonomie, věda o půdních systémech nebo jiný relevantní obor
  • Zkušenosti s analýzou prostorových dat a GIS
  • Programátorské dovednosti (R, Matlab, Python nebo podobný program) a znalost práce s rozsáhlými datovými soubory
  • Výhodou jsou zkušenosti s integrovaným modelováním a/nebo metodami environmentálního účetnictví, jako je environmentální stopa, hodnocení životního cyklu, multiregionální input-output analýza
  • Výhodou jsou zkušenosti se scénáři využití území

Jedná se o výzkumnou pozici v rámci projektu do roku 2027.

Datum nástupu: ihned

Místo výkonu práce: Praha, částečně možnost práce z domova

Jednostránkový motivační dopis, podrobný životopis (včetně seznamu publikací) a jména a kontakty na reference zašlete Haně Škopkové na: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Uzávěrka přihlášek: 15. května 2023