Environment Centre cz bw204
fb  twitter  fb  fb

Nová základní zpráva projektu INHERIT zkoumá souvislosti mezi chováním, zdravím, odolností životního prostředí a společnosti. Zpráva se zabývá možnostmi podpory takového životního stylu, který chrání životní prostředí a podporuje rovnost v oblasti zdraví tím, že se zaměří na způsob, jakým žijeme, spotřebováváme a jakým se přepravujeme. Zpráva je založena na přehledu vědecké literatury a vychází z modelu INHERIT, který je v ní popsán.

"Řada přístupů a postupů popsaných v základní zprávě INHERIT, které mají za cíl např. zvýšení dostupnosti a využití zeleně ve městech, podporu cyklistické dopravy a snížení spotřeby masa, usiluje o vytvoření podmínek pro změnu. Úkolem je posílit a rozšířit ty nejslibnější iniciativy, které jsou úspěšné ve třech rovinách - ty, které současně podporují a zlepšují životní prostředí, zdraví a spravedlnost“, uvedla Brigit Staatsen, vedoucí týmu autorů z Nizozemského národního institutu pro veřejné zdraví.

 "Našli jsme i několik slibných příkladů v Česku, třeba Kokozu, která se věnuje městskému zahradničení a kompostování, nebo kampaně na podporu městské cyklistiky", dodává Vojtěch Máca z Centra pro otázky životního prostředí.

Máte-li zájem si přečíst základní zprávu, průvodní souhrnnou zprávu a dozvědět se více o projektu INHERIT, navštivte www.inherit.eu

Máte-li zájem o zasílání novinek o projektu INHERIT, klikněte zde.